
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 4 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Accuracy | 2 % |
| Threshold Voltage | 2.5 V |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 9 µA |
| Max Supply Current | 18 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 60 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.55 V |
| Undervoltage Threshold | 2.5 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.55 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.45 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | Voltage Supervisory |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98916
Ext.Price$0.98916
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98916 | $0.98916 |
| 10 | $0.71985 | $7.19850 |
| 25 | $0.65060 | $16.26500 |
| 50 | $0.61455 | $30.72750 |
| 100 | $0.58050 | $58.05000 |
| 300 | $0.55156 | $165.46800 |
| 500 | $0.52407 | $262.03500 |
| 1000 | $0.50697 | $506.97000 |
| 3000 | $0.48817 | $1464.51000 |
| 5000 | $0.46594 | $2329.70000 |
